top of page

Projekt  |carla|

Projekt domu o powierzchni ok. 200 m² zlokalizowanego w Lublińcu.

Projekt stanowi adaptację istniejącego budynku. W tym projekcie postawiliśmy na połączenie klasyki z elegancją.

Olbrzymia przestrzeń, duże przeszklenia, a także przepiękne akcenty w postaci drewnianej podłogi i boazerii, którą postanowiliśmy zachować, nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.

W tym projekcie postawiliśmy na akcenty dekoracyjne w postaci przepięknej sztukaterii na ścianach oraz odmalowanej boazerii, która wyglądem przypomina bardzo modne obecnie lamele! 

Kuchnia jest ciemna, z akcentami marmuropodobnej struktury w postaci spieków.

Zaprojektowaliśmy również kominek, który z pewnością będzie sercem tego domu i umili niejeden wieczór !

Dodatkowo przy oknach w kuchni oraz sypialni zaprojektowaliśmy olbrzymie siedziska z widokiem na przepiękny las!

Zdecydowanie, jest to wymarzone miejsce do czytania ulubionych książek:)
W budynku znajdowała się również przepiękna mozaika, którą postanowiliśmy zachować oraz wyeksponować za pomocą odpowiedniego oświetlenia

Klimat sypialni oraz łazienki jest niezwykle elegancki i ponadczasowy. 

Dodatkowo z racji tego, że sypialnia znajduje się na antresoli, a budynek nie pozwalał na zbyt duże manewrowanie przestrzenią (nie chcieliśmy  ingerować w istniejącą piękną posadzkę w jodełkę oraz sufit wyłożony boazerią),postanowiliśmy zastosować otwartą garderobę, wydzieloną za pomocą ścianki za łóżkiem. Takie rozwiązanie sprawiło, że zarówno garderoba jak i sypialnia jest świetnie doświetlona, a żadna z tych przestrzeni nie ingeruje w siebie nawzajem, tylko stanowi oddzielną, wydzieloną strefę. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, jest zastosowanie w boku ścianki, podświetlonej szafki z półkami, co umożliwi przechowywanie książek i innych drobnych przedmiotów. W sypialni znalazło się także miejsca na biurko, zaraz przy siedzisku.

Projekt ten jest bardzo elegancki, nowoczesny, ale z nutą klasyki, która bardzo pasuje do tych wnętrz! 

Rok: 2021

bottom of page