top of page
  • Zdjęcie autorabazagroup

ZMIANY SĄ DOBRE, CZYLI FUNKCJONALNY #HOMEOFFICE - CZĘŚĆ 2.

KRÓTKI PORADNIK JAK URZĄDZIĆ DOMOWE BIURO, ABY STAŁO SIĘ PRZYJEMNYM I FUNKCJONALNYM MIEJSCEM PRACY.
W drugiej części wpisu postaram się Wam przybliżyć kolejne, bardzo ważne aspekty, które powinno się wziąć pod uwagę podczas planowania domowej przestrzeni biurowej.

Pozornie drobne rzeczy mogą mieć bardzo duże znaczenie i odgrywać ważną rolę podczas naszych codziennych obowiązków zawodowych, dlatego warto zwrócić na nie uwagę ;)
„ Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób” Napoleon Hill

INNE DODATKI

W tym punkcie zacznę od mojego ulubionego dodatku wnętrzarskiego…mianowicie ROŚLIN. Stanowią one nie tylko niesamowitą i naturalną dekorację, ale również są niezwykle przydatne. Oprócz tego, że filtrują i jonizują powietrze, zielony kolor uspokaja, relaksuje oraz wzmaga pomysłowość! Dodatkowo rośliny pomagają odpocząć zmęczonym oczom. Ciągle pamiętam, jak podczas niezliczonych godzin, spędzonych przed komputerem podczas studiów, moje oczy miały totalnie dość gapienia się w monitor. Mama mówiła mi wtedy: „idź, popatrz sobie na zieleń”. Zawsze wydawało mi się to dość zabawne, ale ostatnio natknęłam się na masę artykułów, w których można przeczytać, że: „już 30 sekund nieprzerwanego patrzenia w zieloną roślinę znacząco obniża poziom stresu i pozwala odpocząć oczom”. Stosowanie zieleni motywuje również do szerzenia idei projektowania w zgodzie z naturą, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym czynnikiem dla naszego środowiska, które to właśnie - my - kształtujemy dla przyszłych pokoleń.

Warto również pomyśleć o innych dodatkach, nadających wnętrzu charakteru - np. obrazy, wazony, może jakaś pufa ze stolikiem, żeby na chwilę oderwać się od pracy i zrobić przerwę na kawę bez ryzyka zachlapania całego komputera? Poniżej przedstawiam Wam nasz ostatni projekt, eleganckiego wnętrza domowego biura w krakowskim apartamencie. Może uda nam się kogoś choć odrobinę zainspirować ;)TŁO

I na koniec bardzo zapominany (a niezwykle istotny w dzisiejszych czasach) punkt, na który wiele osób na początku nie zwraca uwagi, a potem okazuje się być głównym powodem, który ratuje nas od spłonięcia ze wstydu. Nasze teraźniejsze życie jest trochę inne niż jeszcze kilka lat temu, a co więcej w ciągu kolejnych lat z pewnością jeszcze bardziej się zmieni. Coraz więcej firm przenosi działalność do Internetu, a pracownicy coraz częściej wykonują swoją pracę zdalnie. W związku z tym osobisty kontakt z klientem, czy współpracownikiem zamienia się często na rozmowy online. No właśnie rozmowy online. I tutaj nie wystarczy, że założysz koszulę i krawat do swojego najbardziej stylowego dołu od piżamy. W zasadzie, teoretycznie wystarczy, bo masz rację - dołu Twojej osobistej stylówki nikt nie zobaczy z poziomu kamerki laptopa, a Ty będziesz mógł spokojnie czuć się jak prawdziwej klasy dżentelmen... ale pamiętajcie- mimo, że z pewnością to Ty jesteś głównym i czołowym punktem skupiającym uwagę rozmówcy- to zdarza się czasem (a nawet zawsze), że rozmówca zauważy również to co jest ZA Tobą. I wtedy nawet koszula od Armaniego nie pomoże, jak za Tobą sterta porozwalanych papierów, masa splątanych kabli, czy jakieś resztki obiadu z zeszłego dnia. Pamiętajcie, że ludzie jak nas widzą tak nas piszą, a to również odnosi się do przestrzeni, w których żyjemy. Może warto zastanowić się nad jakimś ciekawym i nowoczesnym tłem, dodającym wnętrzu atrakcyjności, powodującym, że jesteśmy lepiej odbierani i wywołującym w rozmówcy poczucie, że „tak ładnie w tym biurze”, że aż chciałoby się przyjść i usiąść na kawkę. Oczywiście, czasem wystarczy zwykła biała ściana lub jednolite tło, ale zawsze to ciekawiej mieć za plecami coś oryginalnego, co przyciągnie uwagę Twojego rozmówcy i być może przypadnie mu do gustu tak, że z pewnością zapamięta rozmowę z Tobą i stanie się ona przyjemniejsza. Poniżej przedstawiamy Wam stworzony przez nas projekt i naszą propozycję na przestrzeń za plecami naszego klienta podczas spotkań online.
Na koniec tego pracowitego wpisu, koniecznie pamiętajmy, że nie samą pracą żyje człowiek, a każdy w życiu potrzebuje chwili spokoju i relaksu. Niech te kilka rad będzie dla Was inspiracją, bo nic tak pozytywnie nie wpływa na człowieka i nie motywuje go do dążenia do osiągnięcia założonych celów, jak chęć ciągłego polepszania siebie i swoich standardów. Wnętrza, w których żyjemy, są z pewnością jedną z takich kwestii, która pozwala na otaczanie się pięknem i czerpanie przyjemności z tego co robimy na co dzień.

___

Ania

JEŚLI PODOBAŁ CI SIĘ NASZ WPIS I UWAŻASZ, ŻE BYŁ DLA CIEBIE WARTOŚCIOWY, BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO JEŚLI PODZIELISZ SIĘ Z NAMI SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU. FAJNIE BYŁOBY GDYBYŚ RÓWNIEŻ UDOSTĘPNIŁ GO ZNAJOMYM, MOŻE DLA NICH TAKŻE OKAŻE SIĘ PRZYDATNY.#homeoffice #beautifuldesign #yourownoffice #officeproject #spaceplanning #przestrzeńbiurowa #gabinet #projektowaniebiura #poradnik

67 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page